Stĺpček: 'Ou, schut!'

02.05.2011 07:00
Agda Bavi Pain
Agda Bavi Pain Autor:

Tak nejako si asi mohli povzdychnúť vygúľaní novinári kdesi v zahraničí. Tritisíc eur nezvykne novinár vídať často, a keď, tak na filipínskych kontách našich politikov, nie na svojom sporožíre. Aspoň tak vyznel článok z pera ministra financií našej divotvornej banánovej matičky pod tigrím kožuchom. Tisícky eur si podľa neho bárskedy zarobí ledajaký novinár, nemusí byť ani "nemenovaný renomovaný", stačí sa podpísať krížikom.

A potom sa tento „ujo“ čuduje, že si s ním poniektorí, ktorým ešte nebolo siahnuté na holú existenciu, dovolia aj nesúhlasiť. Veď hej. Na ministra sa nesiaha, tobôž na jeho statky a matky – stačí si len letmo na internete prejsť súpis jeho aktivít ako stvorených na rozvoj štátneho majetku.

Pán iste nie je odkázaný na úbohé honoráre, ktoré nemusia stačiť ani na pokrytie odvodov. Najmä po aktuálnej kauze s daňovníckymi kamarátšaftami je namieste otázka, či minister taký znalý svojho rezortu vôbec sedí na svojej stoličke pod tučným fikusom, alebo levituje v absolútnom vákuu niekde na Mesiaci; jeho kontakt s realitou na Slovensku je totiž evidentný.

Keď mu však prehliadneme tento trik, odhalíme nekalejšie zámery, súvisiace skôr s rozdúchavaním iných pahrieb. Po predošlých katastrofických vládach a tupom lenonizme sa tak z honby na novinárov a slobodné povolania stáva síce nenápadná, no o to zákernejšia záležitosť, obhájená ekonomickými formulkami. Nová vláda prišla s novým spôsobom, ako finančne riešiť nezávislých kultúrnych činiteľov aj novinárov, jednoducho ich odpísať a poslať do r… Nemenovanej renomovanej.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku