Stĺpček: Nové meno. Staré menu

19.09.2011 08:00
Agda Bavi Pain
Agda Bavi Pain Autor:

Nepáči sa vám program STV? Bude sa vám páčiť pod novým názvom. Zlúčenie rozhlasu a televízie do jedného megalitu znamenalo spočiatku iba formálne zmeny, aké sa odzrkadlili v názve RTVS, zodpovedajúcom zrejme lepšie stavu našej retrovízie.

Experimentálne klonovanie dvoch nezávislých médií však prerástlo do veľkolepej akcie, ktorej úlohou je zjednotiť názvy aj všetkých ich okruhov. Dobrý spôsob, ako zjednotiť názory aj tých posledných divákov, čo si neboli ešte celkom istí, že sa verejnoprávne médiá v jednom celku nebudú dať manipulovať omnoho jednoduchšie.

Dlhoročnej tradície aj medzinárodných úspechov sa vedenie teraz zbavuje spolu s pošramotenou povesťou a korporátnym imidžom. Zlé preč, o tom vedia svoje zástancovia Tisa aj Matky Terezy. Napokon, príležitostí na využitie tejto premyslenej taktiky máme okolo seba dosť, mohli by sme začať napr. premenovaním prezidenta na „starého uja“ či Slovenska na „Staroslovensko“, veď podľa strmej populačnej krivky je už éra dôchodcov na obzore.

Náš dar budúcim generáciám politických mafiánov môžete už dnes zhliadnuť na internete v podobe novej marketingovej identity s utešenými ružovučkými logami. Ako by ich jedna prasnica pri válove mala. Netuším, či to R vo vábne znejúcej novej skratke RTV má znamenať, že to bude celé na r… Ale stavím sa už teraz, že aj vďaka novému menu sa zjednotené verejnoprávne médium konečne podarí vytesniť na okraj záujmu štátnym hrobárom aj s celým ceremoniálom amatérskeho manažmentu. Po ich statočnom výkone mu nebude vedieť prísť na meno naozaj celé Slovensko.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku