Máte svoju kroniku? Prihláste ju do súťaže

Národné osvetové centrum (NOC) spustilo prihlasovanie do 12. ročníka celoštátnej súťaže Slovenská kronika 2022, ktorej cieľom je podnietiť záujem o dôslednejšie uchovávanie a záchranu kultúrno-spoločenského dedičstva formou tvorby kroník a monografií obcí a miest.

14.05.2022 14:00
debata

Ako informovalo Národné osvetové centrum na svojom webe, záujemcovia sa môžu od 15. mája do 15. júla elektronicky prihlásiť do dvoch hlavných kategórií, kronika a monografia.

Socializmus v anekdotách Čítajte aj Socializmus v anekdotách: Vtip je najlepší kronikár

Kronika by mala sledovať jeden rok a byť za obdobie 2020 – 2021 a monografia za obdobie 2020 – 2022. V kategórii monografia NOC akceptuje maximálne dve monografie od jedného vydavateľa. Slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže je naplánované na 13. októbra v Slovenskej národnej knižnici v Martine.

kronikár Peter Králik Čítajte aj Kronikárstvo ešte novým technológiám nepodľahlo

Celoštátnu súťaž Slovenská kronika 2022, ktorá má dvojročnú periodicitu, organizuje NOC v spolupráci s Maticou slovenskou, Slovenskou národnou knižnicou, Slovenským národným múzeom a Združením miest a obcí Slovenska. Do 11. ročníka v roku 2020 sa prihlásilo 61 súťažných prác, z toho 21 kroník a 40 monografií.

debata chyba
Viac na túto tému: #Slovenská národná knižnica #Národné osvetové centrum
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy