Bojnický zámok bude opäť patriť rozprávkam

Bojnický zámok bude po dlhšej prestávke opäť patriť rozprávkam, 24. ročník podujatia Rozprávkový zámok sa bude od 15. júna niesť v znamení klasických príbehov, ktoré zozbieral Pavol Dobšinský.

09.06.2022 11:23
Bojnice, Bojnický zámok Foto:
Bojnický zámok
debata

Vybrané tri príbehy si kladú za cieľ naučiť deti myslieť aj na druhých, navzájom si pomáhať a mať sa v úcte. „Rozprávka Dlhý nos naučí deti okrem iného aj to, že kradnúť sa nesmie. Rozprávanie O troch grošoch im ukáže, že je potrebné vážiť si minulosť a myslieť na budúcnosť. Laktibrada im názorne predvedie, aké dôležité je podeliť sa v núdzi s blížnymi,“ priblížila PR manažérka Slovenského národného múzea (SNM) – Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Bojnický zámok, hradby Čítajte aj Bojnický zámok vlani navštívilo vyše 100-tisíc ľudí

Každá rozprávka vlastným osobitým štýlom podľa nej prezentuje príbeh o nevyhnutnosti vzájomnej spolupatričnosti, pomoci a solidarite. „Šťastný koniec vo všetkých troch príbehoch prináša divákom nádej na krajšiu budúcnosť a vieru v to, že aj oni sami môžu zmeniť svet k lepšiemu,“ ozrejmila.

Festival duchov a strašidiel, Bojnice 2018

Pozrite si fotky z Festivalu duchov a strašidiel na zámku Bojnice

Fotogaléria
Téma festivalu každý rok vychádza z reálií,...
,,Vládca času" je menej o prvoplánovom...
+8,,Vládca času" je menej o prvoplánovom...

Rozprávkový zámok sa začne 15. júna a prvá etapa potrvá do 19. júna. Podujatie bude pokračovať v ďalšom týždni od 22. do 26. júna.

debata chyba
Viac na túto tému: #bojnický zámok
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy