RTVS spúšťa na Trojke nepretržité spravodajské vysielanie

RTVS spúšťa na Trojke pre situáciu na Ukrajine spravodajské vysielanie. Program od pondelka (28. 2.) dočasne nahrádza spravodajsko-publicistickými informáciami v 24-hodinovom vysielaní.

28.02.2022 08:08
rtvs, 24, :24, Foto:
debata (8)

Spravodajské vysielanie :24 sa začne od 6.00 h. „V mimoriadnej situácii súvisiacej s vojnou na Ukrajine sa RTVS rozhodla podstatne rozšíriť vysielanie spravodajstva, aby občania Slovenska dostávali počas celého dňa aktuálne a overené informácie,“ uviedla hovorkyňa RTVS Andrea Pivarčiová.

Sean Penn Čítajte aj Vojna na Ukrajine: Oscarový herec Sean Penn je na mieste a nakrúca dokument

Trojka bude naživo prinášať vyhlásenia predstaviteľov štátu k aktuálnej politickej a bezpečnostnej situácii. Taktiež bude naživo v polhodinových blokoch informovať o tom, čo sa v súčasnosti deje najmä na Ukrajine, ale aj na Slovensku, približuje Pivarčiová.

Pokračuje, že spravodajský okruh ponúkne i diskusie politológov, sociológov, vedcov a politikov. Správy budú doplnené o analýzy a komentáre. Do vysielania :24 budú zaradené i publicistické formáty Reportéri, Občan za dverami, Kultúra.sk, Svet v obrazoch či Slovensko v obrazoch. Súčasťou spravodajských blokov budú Správy a komentáre, Počasie, športové spravodajstvo Góly-body-sekundy či Zelená vlna, tvrdí.

Simpsonovci Čítajte aj Americké komediálne hviezdy a vojna na Ukrajine: Podporu vyjadrili Simpsonovci aj známa šou

Súčasťou televízneho spravodajského vysielania budú podľa hovorkyne aj spravodajské relácie, ktoré sa vysielajú v Slovenskom rozhlase. Na televízne obrazovky sa dostanú relácie Z prvej ruky, K veci či Sobotné dialógy.

Spravodajsko-publicistickým vysielaním na trojke chce RTVS podľa jej riaditeľa Jaroslava Rezníka vytvoriť pevný a spoľahlivý informačný zdroj pre verejnosť, ktorý bude dostupný pre všetkých 24 hodín denne a sedem dní v týždni.

kniha Sce ne vmerla i ne vmre Rozhovor s Jurijom Andruchovycom Čítajte aj Rastie záujem o knihy o Ukrajine

„Samozrejme, že takéto rozhodnutie so sebou prináša mnohé riziká, ale počas vojny u nášho suseda sa nemôžeme hrať na krásu,“ poznamenal predseda Rady RTVS Igor Gallo. Predpokladá, že táto situácia urýchli vznik spravodajskej programovej služby, ktorú nedávno avizoval Rezník.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #vojna na Ukrajine