VIDEO: Prvá ukážka z filmu o Barbie zaskočila publikum odkazom na Kubricka

Keď sa svet pred časom dozvedel, že Hollywood chystá hraný film o zrejme najznámejšej bábike v hračkárskej histórii, mnohí neveriacky krútili hlavou. Film Barbie je však už nakrútený a máme možnosť pozrieť si prvú ukážku.

20.12.2022 08:00
barbie Foto:
Barbie sa inšpirovala aj Stanleym Kubrickom.
debata

Režisérka Greta Gerwig (Lady Bird, Malé ženy) v traileri mieri na filmových fanúšikov a fanúšičky, ktorým neunikne prekvapujúci odkaz na legendárny film 2001: Vesmírna odysea. Namiesto predkov súčasného človeka, ktorí vo Vesmírnej odysey prichádzali na to, ako z kostí vyrobiť nástroje, v aktuálnej ukážke sa hrajú dievčatá s bábikami. Až dovtedy, kým si ich pozornosť nezíska neznámy objekt – obrovská a doširoka vysmiata Barbie, stvárnená herečkou Margot Robbie (Vlk z Wall Street, Vtedy v Hollywoode, The Suicide Squad: Samovražedná misia). Fascinované deti odhodia zastaralé bábiky a v ich životoch začína nová éra.

Ako naznačuje prudká zmena v ukážke, snímka nás zavedie najmä do pestrofarebného sveta, v ktorom žije Barbie. V jej živote, samozrejme, nemôže chýbať Ken, ktorému prepožičia tvár herec Ryan Gosling (Zápisník jednej lásky, Drive, Blade Runner 2049). V zatiaľ neznámej úlohe sa vo filme objaví napríklad aj predstaviteľ superhrdinu menom Shang-Chi, herec Simu Liu, ktorý v ukážke stihne predviesť tanečnú kreáciu.

Barbie žije v Barbielande, ale nie je...
Režisérkou filmu je herečka a filmárka Greta...
+5Barbie stvárňuje vo filme Margot Robbie....

„Ľudia si okamžite myslia – oh, Margot hrá Barbie, je mi jasné o čom to bude. Ale naším cieľom je, aby ste dostali niečo celkom iné, než čo si myslíte, že od nás dostanete. Niečo, o čom ste ani netušili, že to chcete,“ hovorí predstaviteľka hlavnej úlohy a verí, že jej novinka rozpúta zmysluplné konverzácie.

Emma Watsonová, Florence Pughová Čítajte viac Recenzia: Malé ženy nemohli ožiť v lepšom filme

Filmová Barbie príde do kín 20. júla 2022 a celý svet už teraz s napätím čaká na odhalenie podrobností o príbehu aj ďalšom hereckom obsadení. Do slovenských kín snímku z produkcie štúdia Warner Bros. prinesie distribučná spoločnosť Continental film.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Margot Robbie #Barbie #Greta Gerwig