Zuzana Smatanová: Film Slúžka najlepšie vystihuje tajomstvo

Jedna z najúspešnejších slovenských speváčok a autoriek začína rok 2023 novým singlom Tajomstvo, titulnou skladbou k filmu Slúžka, ktorý príde do kín 2. februára.

16.01.2023 08:00
ikariada, smatanova Foto: ,
Zuzana Smatanová zložila skladbu už k tretiemu filmu Mariany Čengel Solčanskej.
debata

„Mám radosť a veľmi si cením, že režisérka Mariana Čengel Solčanská mi už tretíkrát dala príležitosť pracovať na titulnej skladbe k jej ďalšiemu krásnemu filmu. Predtým, než som začala písať pesničku, chcela som vidieť film, aby som do seba nasala jeho atmosféru a dej. Z projekcie som odchádzala s poznámkami v mobile, a cestou k autu mi v hlave už hrala jemná náladová melódia, o ktorej som vedela, že na nej pesničku postavím,“ približuje vznik skladby Zuzana Smatanová.

„Doma som si sadla ku klavíru a začala skladať. V texte som vychádzala z hlavnej idey filmu, ktorú asi najlepšie vystihuje slovo “tajomstvo”, podľa ktorého dostala aj názov. Chcela som do pesničky dostať naliehavosť, melanchóliu, nádej, trpkú realitu, ale hlavne tajomno. Pesnička vznikala zhruba dva týždne,“ dodáva speváčka.

Smatanová pieseň aj sama produkovala, programming zabezpečil Laco Rychtárik, a o nahrávku a mixáž sa postarala zvukárska legenda – Ivan Jombík. V týchto dňoch sa pracuje na natáčaní klipu k piesni, ten režíruje samotná autorka filmu Mariana Čengel Solčanská.

Hana Lasicová,  Slúžka Čítajte viac Hana Lasicová - Slúžka. V novom vydaní k filmu Mariany Čengel Solčanskej

Zuzana Smatanová ma program na rok 2023 nabitý. už od začiatku februára spolu s kapelou začína koncertovať, a keďže tento rok je aj rokom 20. výročia jej pôsobenia na scéne, okrem poriadnej dávky koncertov chystá aj ďalšie prekvapenia.

slúžka Čítajte viac Slúžku uvedú na festivale Black Nights Tallinn. Do našich kín vstúpi vo februári

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Smatanová #Mariana Čengel Solčanská #Slúžka