Fanúšikovia volali: Zbohom, kráľovná! Ako sa Rím rozlúčil s Ginou Lollobrigidou?

Fanúšikovia sa vo štvrtok rozlúčili so zosnulou talianskou herečkou Ginou Lollobrigidou v kostole na Piazza del Popolo (Námestí ľudu) v Ríme. Zomrela v pondelok 16. januára vo veku 95 rokov. Informácie priniesol portál britského denníka The Guardian.

20.01.2023 06:50
Gina Lollobrigida pohreb Foto:
Truhla s pozostatkami zosnulej talianskej herečky Giny Lollobrogidy vystavená v rímskom Kapitole 18. januára 2023. Legendárna talianska herečka Gina Lollobrigida zomrela v pondelok 16. januára vo veku 95 rokov.
debata (1)

Rakvu sprevádzal do Kostola umelcov na Piazza del Popolo jej syn Milko Skofic, vnuk Dimitri a bývalý španielsky manžel Francisco Javier Rigau.

Keď rakvu privážali pred kostol, ozval sa dlhý potlesk. Zhromaždení fanúšikovia talianskej filmovej legendy vykrikovali „Zbohom, kráľovná Ríma“ a obhajovali ju v trpkom spore s príbuznými.

Ako sa Rím rozlúčil s Ginou Lollobrigidou

Pozrite si snímky z poslednej rozlúčky s legendárnou herečkou.

Fotogaléria
Truhla s pozostatkami zosnulej talianskej...
Francisco Rigau, bývalý manžel zosnulej...
+2Truhlu s pozostatkami zosnulej talianskej...

„Milujem ju, lebo bola najlepšou herečkou na svete a nikto sa jej nevyrovná,“ povedal muž, ktorý v dave fanúšikov držal pútač s nápisom opisujúcim zosnulú ako „pýchu všetkých Talianov“. „Ďalšia Gina Lollobrigida už nikdy nebude,“ dodal. Herečka patrila k najväčším hviezdam Zlatého veku Hollywoodu. Maria Teresa Battagliaová, ktorá bola hviezdou vo filme zosnulého talianskeho režiséra Federica Felliniho, povedala: „Gina bola výnimočná a všetko dosiahla tvrdou prácou.“ Lollobrigidu označovali za najkrajšiu ženu na svete a Battagliaová k tomu uviedla: „Ani raz som nevidela, že by nevyzerala krásne.“

Gina Lollobrigida ako krásna hviezda z tituliek

Pozrite si legendárnu herečku na fotografiách

Fotogaléria
Gina Lollobrigida na titulke magazínu v časoch...
Gina Lollobrigida na titulke magazínu v časoch...
+2Gina Lollobrigida na titulke magazínu v časoch...

Lollobrigida má byť pochovaná v mestečku Subiaco v horách východne od Ríma, kde sa narodila do rodiny výrobcu nábytku. V 50. a 60. rokoch 20. storočia sa stala hviezdou mnohých filmov. Slávne sú jej úlohy vo filmoch Zvonár u Matky Božej, Fanfán Tulipán, Krásky noci, Rimanka, Chlieb, láska a fantázia či Chlieb, láska a žiarlivosť. Po filmovej kariére bola úspešná ako fotografka a sochárka, pokúšala sa presadiť aj v politike.

lollobrigida Čítajte viac Esmeralda aj Rimanka: Gina Lollobrigida a jej najväčšie filmové úlohy

Lollobrigida viedla právny spor proti svojmu synovi a vnukovi – Milkovi a Dimitrimu Skoficovcom, keď obvinili jej asistenta Andreu Piazzollu z krádeže jej bohatstva. Piazzolla (34) pracoval s Lollobrigidou posledné desaťročie a nasťahoval sa so svojou partnerkou aj do jej vily. Najbližší príbuzní dosiahli, že sa Lollobrigida musela podrobiť psychiatrickému vyšetreniu. Na jej základe súd v októbri rozhodol, že v bežnom živote je schopná prijímať rozhodnutia, ale pri správe peňazí, spoločností a nehnuteľností už nie. Súdnym konaním o zverenie majetku do bezpečných rúk sa Lollobrigida cítila ponížená. Mala podozrenie, že ide o sprisahanie jej syna a iných ľudí, aby sa dostali k dedičstvu. Piazzollu bránila a vyhlásila, že je pre ňu „ako syn“. Spor s rodinou sa ešte zhoršil, keď ho zahrnula do závetu.

Gina Lollobrigida a Jozef Kroner Čítajte viac Peter Hledík o Gine Lollobrigide: Bola si vedomá, že je symbolom ženskej krásy

Noviny La Repubblica tento týždeň napísali, že jej patria nehnuteľnosti v Ríme a Monaku, ako aj šperky, umelecké diela a starožitný nábytok.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Gina Lollobrigida
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy