Ako z nie hudba v maľbe? Výstava Rezonancie predstaví tvorbu Rudolfa Rabatina

Staré divadlo Karola Spišáka (SDKS) v Nitre predstaví tvorbu výtvarníka Rudolfa Rabatina. Výstavu s názvom Rezonancie sprístupní vo svojich priestoroch 8. septembra, kde potrvá do 31. októbra.

14.08.2023 14:00
debata
Výstava diel Rudolfa Rabatina Rezonancie bude... Foto: Milan Kapusta
rudolf rabatin Výstava diel Rudolfa Rabatina Rezonancie bude prístupná od 8. septembra do 31. októbra.

Maliar a pedagóg Rudolf Rabatin pôsobí na slovenskej výtvarnej scéne od začiatku 70. rokov 20. storočia. „Pre jeho tvorbu je charakteristické abstraktné maliarske podanie. Autor v posledných rokoch svojej tvorby transponuje vlastnosti hudby do vizuálnej maliarskej podoby. Z reálnych situácií prechádza do sfér, v ktorých sa prelína realita so súzvukom súčasného diania i života. Sú to jeho vnútorné výpovede i posolstvá,“ uviedla o tvorbe umelca kurátorka výstavy Marta Hučková Kocianová.

Ján Zoričák (1944) vystavuje prierez svojou tvorbou v Oravskej galérii v Dolnom Kubíne, jeho výstava Vesmírne posolstvá potrvá do 1. novembra. Čítajte viac Ján Zoričák: Sklo je moja frajerka, ktorá neomrzí

Ako doplnila, Rabatin realizoval množstvo individuálnych výstav na Slovensku i v zahraničí. „Jeho diela sa nachádzajú v galerijných a muzeálnych fondoch, tiež v súkromných zbierkach milovníkov umenia na Slovensku a v zahraničí. Žije a tvorí v Poprade,“ doplnila Hučková Kocianová.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre