Petr Janda oslavuje osemdesiatku sólovým albumom

Česká hudobná legenda Petr Janda oslávi 2. mája okrúhle 80. narodeniny. Ako hlavný darček venoval sebe i fanúšikom nový sólový album Asi se mi nebude chtít.

27.04.2022 14:00
debata
petr Janda: Asi se mi nebude chtít

Janda novinku pokrstil v pondelok 25. apríla v pražskej reštaurácii Sladovna. Krstnými rodičmi sa stali Dalibor Gondík, Martin Dejdar, Michal Malátný a Marta Jandová. Janda si zároveň z krstu odniesol najvyššie ocenenie svojho domovského vydavateľstva Legenda Supraphonu, ktoré mu odovzdala riaditeľka spoločnosti Iva Milerová.

Na krste sa zúčastnili tiež všetci hostia, ktorí na albume hrajú, vrátane Jiřího Stivína, Petra Vondráčka, Emila Viklického a spoluproducenta albumu a bubeníka skupiny Chinaski Lukáša Pavlíka. Spoločne s hudobníkom a textárom Ondřejom Fenclom zahral Janda niekoľko piesní, večerom sprevádzal jeden z krstných rodičov Dalibor Gondík a krstilo sa pivom z cvikovského pivovaru.

petr janda, spevak Čítajte viac Petr Janda, verný len gitare

Petr Janda a Olympic k sebe neodmysliteľne patria a tak to zostáva naďalej. Nový album je mimoriadnou udalosťou k jeho osemdesiatke. Melodické nápady nezaprú autora zhruba tisícky piesní a desiatok hitov, ktoré zložil predovšetkým pre skupinu Olympic. A predsa je sólová platňa v mnohom odlišná. Je určitým bilancovaním, obhliadnutím sa a spomienkou, ale rozhodne nie je rozlúčkou.

Olympic - Slzy tvý mámy

Povedal som si, že urobím platňu naprieč žánrami. A tak sa stalo. Na albume nájdete pop, rock, folk, klasiku, jazz i pesničky. Proste žánre, ktorými som do určitej miery prešiel. Keď si to vypočujete, zistíte, že to aj tak drží krásne pokope. Budem veľmi rád, ak sa vám môj album bude páčiť, odkazuje fanúšikom Petr Janda.

Olympic - Jasná zpráva

O tom, že legendárny spevák, gitarista a skladateľ má energie stále na rozdávanie, svedčí nielen nový album, ale i koncertné turné k 60. výročiu kapely Olympic. To vyvrcholí špeciálnymi koncertmi 18. a 19. novembra v pražskej Lucerne.

debata chyba
Viac na túto tému: #Petr Janda