Zomrel hudobník Joseph "Jo Mersa" Marley, vnuk Boba Marleyho

Vo veku 31 rokov zomrel Joseph "Jo Mersa" Marley, vnuk legendárneho speváka a hudobníka Boba Marleyho a uznávaný reggae hudobník, informovali v stredu americké médiá.

29.12.2022 08:00
Joseph Mersa Marley Foto:
Joseph Mersa Marley na archívnom zábere z roku 2017.
debata

V rozhovore pre časopis Rolling Stone citovanom agentúrou AFP to potvrdil aj agent Marleyho, ktorý však neuviedol príčinu smrti.

Rozhlasová stanica WZPP v Miami, kde umelec strávil väčšinu svojho života, informovala, že ho v utorok našli bezvládneho v aute. Marley zrejme podľahol astmatickému záchvatu — astmou trpel od detstva.

Jamajský premiér Andrew Holness vo svojom tvíte vyjadril sústrasť Marleyho rodičom, ako aj všetkým tvorcom a fanúšikom reggae na celom svete. Marleyho smrť označil za „obrovskú stratu pre hudbu“ aj s ohľadom ďalšie generácie hudobníkov.

Svoj debutový album Comfortable vydal Marley v roku 2016 a v roku 2021 naň nadviazal albumom Eternal.

V rozhovore pre Rolling Stone v roku 2014 Marley opísal, ako vyrastal obklopený hudobníkmi vrátane svojho otca a strýka Ziggyho, pričom sa rád prizeral, ako vzniká hudba i nahrávky v domácom štúdiu.

Festival Pohoda 2018 Ziggy Marley Čítajte viac Ziggy Marley: Súčasné reggae nemá pôvodnú spirituálnosť

Povedal tiež, že napriek svojmu rodokmeňu si chce v hudbe vytýčiť vlastnú cestu. „Patrím k novej generácii Marleyovcov, ale zároveň stále experimentujem,“ povedal. Dodal, že má v pláne tvoriť niečo nové vychádzajúce zo svojich koreňov.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Bob Marley #Ziggy Marley