Na Žbirkovo výročie má premiéru videoklip Len sa neuraz

Nový videoklip k piesni Len sa neuraz Mira Žbirku má premiéru práve na Mekyho narodeniny 21. októbra. Ďalší zo série videoklipov k skladbám viacnásobne oceneného albumu Posledné veci Mira Žbirku vytvoril hudobný koproducent skladby Petr Marek, ktorý k nemu napísal scenár, režíroval ho, nakrútil aj zostrihal.

21.10.2023 12:00
zbirka miro Foto:
Miro Žbirka na archívnom zábere v štúdiách Abbey Roads.
debata

V skladbe, ktorú spoluprodukoval s Davidom Žbirkom, si Petr zahral aj gitarové sólo. Hlavnou postavou klipu je jeho čerstvo narodené bábätko. Petr Marek patrí roky k obdivovateľom Mekyho Žbirku a so skupinou Midi Lidi urobil pred rokmi coververziu skladby Do člna. Spolu s Mekym vystúpili v programe Doupě a s hosťujúcim Davidom Žbirkom vzdali poctu Mekyho skladbám z albumov Nemoderný chalan, Chlapec z ulice a Zlomky poznania v programe na festivaloch Pohoda a Metronome.

V pražskom Lucerna Music bare bude v deň Mekyho narodenín 21. októbra spomienkový večer s názvom Meky naveky, na ktorom predstavia organizátori knihu Katherine a LP Box Mekyho albumov na etikete Universal.

katka Žbirková Čítajte viac Katka Žbirková: Taká láska neumiera. Píše o nej v knihe Môj život s Mekym

Rovnaký spomienkový večer Meky naveky pripravili organizátori aj na 10. november v bratislavskom L+S na druhé výročie Mekyho úmrtia. V priestore, ktorý mal Meky rád a neraz tam aj vystupoval, zaznejú jeho pesničky naživo z pódia, z vinylov aj veľkej obrazovky.


Vyhrajte lístky na koncert skupiny Neřež

Nerez trio
Neřež trio v zložení (zľava) Vít Sázavský, Robert Fischmann a Zdeněk Vřešťál.

Odpovedzte správne na súťažnú otázku a piati z vás vyhrajú lístky pre dve osoby na koncert, ktorý sa uskutoční 26. 10. v Bratislave.

Súťažiť môžete do pondelka 23. 10. do polnoci.

Výhercovia

Andrea V. - Bratislava Kamila K. - Bratislava Markéta P. - Bratislava Roman M. - Bratislava Zuzana C. - Bratislava

OUR MEDIA SR a. s., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava, IČO: 51267055, spracováva Vami vyššie poskytnuté osobné údaje za účelom usporiadania a vyhodnotenia súťaže, na základe § 13 odst. 1 písm. a) zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vaše osobné údaje budú vymazané najneskôr po vyhodnotení hlasovania a vyhlásení výhercov súťaže, pokiaľ neexistujú iné zákonné lehoty na uchovávanie údajov. Usporiadateľ môže poskytnúť osobné údaje spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry. Prenos zverejnených osobných údajov výhercov je v rámci internetového pokrytia možný do všetkých krajín.

Máte právo Vami daný súhlas odvolať a Vaše údaje budú bezodkladne vymazané. Ďalšia účasť na hlasovaní a v súťaži v tomto prípade nie je možná. Odvolať súhlas môžete e-mailom na adresu zodpovednej osoby Peter Šonkol, alebo listom adresovaným usporiadateľovi. Máte právo požadovať prístup, opravu, vymazanie, obmedzenie spracúvania a namietať spracúvanie osobných údajov, ako aj právo na prenosnosť osobných údajov a právo podať návrh na začatie konania podľa § 100 Zákona č. 18/2018 Z. z.

Účastník hry berie na vedomie a súhlasí so zverejnením svojho mena ako výhercu v denníku Pravda a na webovej stránke www.pravda.sk V prípade sporu rozhoduje o nárokoch na výhru s konečnou platnosťou usporiadateľ. Vymáhanie výhry či účasti v súťaži/hre súdnou cestou je vylúčené.

Podmienkou účasti v súťaži/hre je vyplnený a odoslaný formulár a správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu: Meno a priezvisko, mesto - obec, e-mail alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Miroslav Žbirka