Slávnostné odovzdávanie tohtoročných hudobných cien MTV v Paríži zrušili

Slávnostné odovzdávanie hudobných cien MTV Europe Music Awards, ktoré sa malo v novembri konať v Paríži, bolo zrušené. Podľa agentúry Reuters to vo štvrtok oznámil organizátor podujatia - Paramount Global, pričom sa odvolal na nestabilnú situáciu vo svete, najmä v súvislosti s prebiehajúcim konfliktom v Izraeli a v palestínskom pásme Gazy.

22.10.2023 16:00
ceny MTV Foto:
Režisér Taika Waititi (vľavo) a speváčka Rita Ora počas udeľovanie hudbných cien MTV Europe Awards v Düsseldorfe v roku 2022.
debata

Odovzdávanie cien, vysielané v priamom TV prenose, sa malo konať 5. novembra na parížskom výstavisku Villepinte.

Organizátori ho zrušili vzhľadom na dramatické udalosti v Izraeli a v Gaze, ktoré každoročnú oslavu mainstreamovej hudby zmenili. „Keď sledujeme vývoj udalostí v Izraeli a Gaze, nezdá sa, že by to bol čas na oslavy. Vzhľadom na to, že už prišli o život tisíce ľudí, je to čas smútku,“ uvádza sa vo vyhlásení organizátorov.

Poukázali aj na možné problémy, ktoré by vzhľadom na situáciu mohli pri cestovaní do Francúzska mať umelci, fanúšikovia a ďalší aktéri podujatia, ktorí sa v dejisku konania galavečera zvyčajne poschádzajú zo všetkých kútov sveta.

zbirka miro Čítajte viac Na Žbirkovo výročie má premiéru videoklip Len sa neuraz

Okrem toho vo Francúzsku, kde sa odovzdávanie cien malo konať, od minulého piatka platí najvyšší stupeň výstrahy pred teroristickými útokmi. Ide o opatrenie prijaté po vražde stredoškolského učiteľa, ktorú spáchal jeho bývalý – zrejme zradikalizovaný – študent.

V posledných dňoch bolo vo Francúzsku nahlásených viacero falošných vyhrážok bombou, čo malo za následok evakuáciu niekoľkých letísk, paláca vo Versailles i parížskeho múzea Louvre.

Výročné udeľovanie cien MTV Europe Music Awards sa koná každý rok v inom meste – vlani ho hostilo mesto Düsseldorf v západnom Nemecku. V Paríži sa ceny MTV udeľovali naposledy v roku 1995.


Vyhrajte lístky na koncert skupiny Neřež

Nerez trio
Neřež trio v zložení (zľava) Vít Sázavský, Robert Fischmann a Zdeněk Vřešťál.

Odpovedzte správne na súťažnú otázku a piati z vás vyhrajú lístky pre dve osoby na koncert, ktorý sa uskutoční 26. 10. v Bratislave.

Súťažiť môžete do pondelka 23. 10. do polnoci.

Výhercovia

Andrea V. - Bratislava Kamila K. - Bratislava Markéta P. - Bratislava Roman M. - Bratislava Zuzana C. - Bratislava

OUR MEDIA SR a. s., Kalinčiakova 33, 831 04 Bratislava, IČO: 51267055, spracováva Vami vyššie poskytnuté osobné údaje za účelom usporiadania a vyhodnotenia súťaže, na základe § 13 odst. 1 písm. a) zákona 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Vaše osobné údaje budú vymazané najneskôr po vyhodnotení hlasovania a vyhlásení výhercov súťaže, pokiaľ neexistujú iné zákonné lehoty na uchovávanie údajov. Usporiadateľ môže poskytnúť osobné údaje spoluorganizátorom alebo sponzorom súťaže/hry. Prenos zverejnených osobných údajov výhercov je v rámci internetového pokrytia možný do všetkých krajín.

Máte právo Vami daný súhlas odvolať a Vaše údaje budú bezodkladne vymazané. Ďalšia účasť na hlasovaní a v súťaži v tomto prípade nie je možná. Odvolať súhlas môžete e-mailom na adresu zodpovednej osoby Peter Šonkol, alebo listom adresovaným usporiadateľovi. Máte právo požadovať prístup, opravu, vymazanie, obmedzenie spracúvania a namietať spracúvanie osobných údajov, ako aj právo na prenosnosť osobných údajov a právo podať návrh na začatie konania podľa § 100 Zákona č. 18/2018 Z. z.

Účastník hry berie na vedomie a súhlasí so zverejnením svojho mena ako výhercu v denníku Pravda a na webovej stránke www.pravda.sk V prípade sporu rozhoduje o nárokoch na výhru s konečnou platnosťou usporiadateľ. Vymáhanie výhry či účasti v súťaži/hre súdnou cestou je vylúčené.

Podmienkou účasti v súťaži/hre je vyplnený a odoslaný formulár a správne zodpovedanie všetkých otázok a uvedenie kontaktu: Meno a priezvisko, mesto - obec, e-mail alebo telefón. Každý sa na súťaži môže zúčastniť len raz.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #MTV Europe Music Awards