Najviac kníh na jednom mieste. Veľtrh Bibliotéka v Bratislave potrvá do nedele

Medzinárodný knižný veľtrh Bibliotéka prináša od štvrtka do bratislavskej Incheby domácu aj zahraničnú literárnu tvorbu, knižné novinky, a tiež bohatý sprievodný program pre dospelých aj deti. V poradí 30. ročník podujatia prezentuje do nedele 12. novembra knižné tituly od vyše 100 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Poľska, Rumunska a z Ukrajiny. Súbežná výstava vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika zasa učebné pomôcky, vďaka ktorým bude škola hrou.

09.11.2023 15:34
bibliotéka pedagogika 2023, výstava, Foto: ,
V bratislavskej Inchebe od štvrtka 9. novembra otvorili knižný veľtrh Bibliotéka.
debata
Najviac kníh na jednom mieste. Začal sa knižvý veľtrh Bibliotéka
Video
Predaj kníh a sprievodný program v bratislavskej Inchebe potrvá do nedele 12. novembra. / Zdroj: TV Pravda

Medzi hosťami tohtoročného knižného sviatku je nemecký autor historických detektívok Oliver Pötzsch, ktorý čitateľom hneď v prvý deň festivalu predstaví novinku s názvom Hrobár a dievčina. Ďalším zvučným menom zo zahraničia je ruský autor žijúci vo Švajčiarsku, Michail Šiškin. „Vo svojej novej knihe Moje Rusko: Vojna či mier pátra po skutočnom príbehu Putinovho režimu a invázie na Ukrajinu,“ približujú organizátori hosťa, ktorý sa návštevníkom Bibliotéky predstaví v sobotu 11. novembra o 17.30 h. V sobotu o 16.30 h upozorňujú aj na besedu s Helen Fieldsovou, autorkou trilerov Dokonalé stopy či Dokonalá korisť.

Anasoft litera 2023 finálová 5 Čítajte viac Poznáte päť najlepších slovenských kníh? Je tu finálová päťka Anasoft litera

V programe figurujú aj podujatia určené fanúšikom slovenskej detektívky. Svoje najnovšie knihy osobne predstavia Juraj Červenák, ale aj Václav Neuer či Peter Šloser. Manželia Anton a Andrea Heretikovci budú diskutovať o novinke Smrť ako perspektíva, a tiež o tom, čo potrebujeme vedieť o smrti, aby sme sa jej menej báli. Ako ďalej avizujú organizátori, držiteľka Ceny EÚ za literatúru Svetlana Žuchová predstaví svoju najnovšiu novelu Dni matiek. O svojom diele Postsedliaci bude rozprávať sociálny antropológ Juraj Buzalka.

kniha dovod na radost. Čítajte viac Máme dôvod na radosť: najlepšiu slovenskú prózu

Sprievodné programy pobežia počas celých štyroch dní na piatich literárnych pódiách.

Bibliotéka aj v tomto roku dala bezplatný priestor na prezentáciu ukrajinských vydavateľstiev a autorov, ktorí sa odprezentujú aj v rámci sprievodného programu. Diskutovať sa bude napríklad o literatúre v čase vojny. Na svoje si prídu tiež najmladší čitatelia prostredníctvom prezentácie detskej literatúry.

debata chyba
Viac na túto tému: #Bibliotéka