Jednu stranu z komiksu o Spider-Manovi vydražili za 3,4 milióna dolárov

Za rekordných 3,4 milióna dolárov vydražili vo štvrtok v USA jedinú stranu z komiksu o superhrdinovi Spider-Manovi z roku 1984. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

15.01.2022 09:00
spiderman, spider-man, tom holland, zendaya, Foto:
Spiderman zostáva obľúbenou postavou v komiksoch aj na striebornom plátne.
debata

Na predmetnej strane č. 25 je Spider-Man vyobrazený po prvý raz v čiernom kostýme, čo neskôr viedlo k vytvoreniu záporného hrdinu – mimozemského symbionta Venoma. Autorom diela je výtvarník Michael Zeck.

Vyvolávacia cena bola 330-tisíc dolárov, uviedol aukčný dom Heritage Auctions. Štvordňová dražba zameraná na komiksy sa koná v texaskom Dallase. Meno nového majiteľa kresleného diela aukčný dom nezverejnil.

Ilustračné foto Čítajte viac Komiks dokáže veľké veci na malom políčku

Strana pochádza z komiksu Secret Wars No. 8, ktorý vydalo americké vydavateľstvo Marvel Comics. Dražba odráža narastajúci trend dopytu po memorabíliach popkultúry, ktorý je badateľný od začiatku covidovej pandémie. Záujemcovia platia za komiksy či zberateľské karty rekordné čiastky.

Spider-Man však neláme rekordy len na dražbách, ako podotýka TV stanica Sky News. Najnovšia filmová verzia Spider-Man: Bez domova, ktorá mala premiéru vlani v decembri, zarobila už vyše 1,5 miliardy dolárov.

debata chyba
Viac na túto tému: #komiks #dražba #Spiderman