Na koncerte Taylor Swift zomrela žena. Druhé vystúpenie speváčky v Brazílii presunuli pre extrémne horúčavy

Americká speváčka Taylor Swift odložila svoj druhý koncert v brazílskom Rio de Janeiro na pondelok pre extrémne horúčavy po tom, čo na jej piatkovom koncerte zomrela fanúšička. TASR o tom píše podľa správy agentúry AFP.

19.11.2023 09:00
taylor swift Foto: ,
Speváčka Taylor Swift počas koncertu.
debata

„Toto píšem zo svojej šatne na štadióne. Padlo rozhodnutie odložiť (sobotňajší) koncert z dôvodu extrémnych teplôt v Riu. Bezpečnosť a blaho mojich fanúšikov, spoluúčinkujúcich a štábu musia byť a vždy budú na prvom mieste,“ napísala Swift na sociálnej sieti Instagram.

Pocitová teplota dosahovala v Riu až 59 stupňov Celzia už v piatok, keď na koncerte Swift zomrela 23-ročná Ana Clara Benevidesová Machadová.

Organizátori koncertu, spoločnosť Time4Fun, na sociálnej sieti Instagram uviedli, že Benevidesovú ošetrili na koncerte zdravotníci, keď sa začala cítiť zle. Následne bola prenesená do centra prvej pomoci na štadióne a neskôr ju previezli do nemocnice, kde o niekoľko hodín neskôr zomrela.

Taylor Swift, koncert, Buenos Aires Čítajte viac Fanúšikovia Taylor Swiftovej čakajú na jej koncert v Buenos Aires už od júna v stanoch

Podľa zdravotníkov zomrela po tom, čo utrpela zástavu srdca a dýchania, príčinu smrti však stále určiť nevedia. Brazílske úrady v súčasnosti vyšetrujú okolností úmrtia mladej ženy.

Miestne médiá predtým uviedli, že fanúšikovia si nemohli na koncert priniesť fľaše s vodou aj napriek mimoriadne teplému počasiu. Mnohí pritom čakali niekoľko hodín pred koncertom pred štadiónom na priamom slnku.

Swift v reakcii na úmrtie fanúšičky uviedla, že jej srdce je zdrvené. „Mám len veľmi málo informácií okrem toho, že bola mimoriadne krásna a príliš mladá,“ uviedla Swift v ručne písanom odkaze zverejnenom na sociálnych sieťach.

Benevidesovej priateľka, ktorá s mladou ženou na koncerte bola, pre spravodajský portál G1 uviedla, že dievčaťu prišlo zle hneď na začiatku koncertu, keď speváčka vystupovala s druhou piesňou.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Taylor Swfit