Chcete vidieť Svet v kocke? V Prievidzi vystavia svet v podobe lega

Mesto, pamiatky či postavy z filmov vytvorené z lega ponúka výstava Svet v kocke, ktorú vo svojich priestoroch sprístupnilo Hornonitrianske múzeum v Prievidzi. Návštevníci si budú môcť zo stavebnice i niečo postaviť.

01.06.2023 14:00
hornonitrianske muzeum v prievidzi lego plagat Foto:
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi otvorilo výstavu Svet v kocke.
debata

„Z najslávnejšej stavebnice na svete je postavené životom pulzujúce mesto s funkčnou dopravou, zo sveta filmu sa návštevníci môžu tešiť na Harryho Pottera, Jurský park, Hviezdne vojny, Krotiteľov duchov, Mimoňov či robota menom Wall-E,“ načrtla Zita Radosová z oddelenia komunikácie a marketingu múzea.

Na svoje si podľa nej prídu aj priaznivci vláčikov či kultúrno-historických pamiatok, ktorých iste uchvátia lego modely reálnych stavieb vrátane vybraných dôležitých budov Prievidze. „Zásluhou interaktívnych prvkov výstavy sa návštevníci všetkých vekových kategórií nebudú musieť na lego len pozerať. Do sýtosti sa môžu vyhrať s niektorými výtvormi alebo popustiť uzdu fantázii a zo známej stavebnice skonštruovať niečo vlastné,“ priblížila.

Milan Sládek výstava vernisáž BAX Čítajte viac Virtuóz pantomímy Milan Sládek vystavuje svoje obrazy v bratislavskej Umelke

Výstavu Svet v kocke pripravilo múzeum v spolupráci s TatraLUG – slovenským lego fanklubom. Verejnosť ju môže navštíviť až do 14. septembra.

Cesta z mesta ilustracia Pavol Bartos  2 Čítajte viac V Bratislave dnes žije len 40 percent Bratislavčanov, ukazuje nová výstava Cesta (z) mesta
debata chyba
Viac na túto tému: #Prievidza #Hornonitrianske múzeum