Dano Heriban má nový album. Titulnú skladbu O2H naspieval s manželkou

Herec a hudobník Dano Heriban vydal v pondelok 12. decembra vo vlastnom vydavateľstve HeDart svoj v poradí piaty štúdiový album O2H. Slovná hračka v názve albumu Odvaha je otočením chemického vzorca vody H2O.


16.12.2022 16:00
dano heriban Foto:
Herec a spevák Dano Heriban vydal už svoj piaty štúdiový album.
debata

“Tak, ako je pre život a telo človeka dôležitá a nenahraditeľná H2O, pre ľudskú dušu, jej výživu a rast, je v istých obdobiach nášho života potrebná osobná O2H. Je hnacím motorom dôležitých rozhodnutí, ktoré formujú našu životnú cestu,” povedal o názve a dodal: “Je to odvaha žiť, tvoriť a vypovedať o tom po svojom. Odvaha osloviť najlepších hráčov, ale aj najlepších poslucháčov.”


Na albume O2H je desať autorských skladieb Dana Heribana, ktorý napísal hudbu a texty, okrem textu skladby Hodina nočného pokoja, ktorá je zhudobnenou básňou Joža Urbana zo zbierky Malý zúrivý Robinson. Hudobným producentom albumu O2H je Danov dlhoročný spolupracovník a priateľ Filip Hittrich, ktorý na albume nahral všetky basgitary a gitary.

monika bagarova Čítajte viac Monika Bagárová vydala album Silnější. Vrátila sa po šiestich rokoch

Na albume spolupracovali: legendárny slovenský bubeník Marcel Buntaj, flautista a multidychársky fenomén Michal Žáček, vynikajúci slovenský trubkár Oskar Török, skladateľ a džezový huslista Ľubo Šamo a bubeník Jakub Hittrich, stabilný člen Danovho tria. O výsledný zvuk a mastering albumu sa postaral špičkový basgitarista a producent Oskar Rózsa. Výnimočným hosťom albumu je Danova manželka Kamila Heribanová, ktorej spev zaznie v intímnej skladbe O2H, ktorá je titulnou skladbou a pointou celého albumu.

Hudba Dana Heribana vyšla na CD nosiči. Foto: HeDart
dano heriban Hudba Dana Heribana vyšla na CD nosiči.


Album O2H je vážnou a zmysluplnou výpoveďou o osobnom vnútornom prežívaní každodenného života. Dano Heriban na ňom reflektuje pocity človeka-umelca v súčasnej náročnej dobe.

“Album je o odvahe zachytiť a kvalitne umelecky vysloviť svoje postoje a postrehy o hlbokých krízach tohto sveta. O vojnách, pandémii, bipolarite sveta, ktorú podporujú sociálne médiá a hlavne závislosť na nich, o klimatických problémoch…a mnohých ďalších, ktoré sú denne okolo nás a v nás. Zároveň je o vnútornej sile a hľadaní zmyslu a sily na prekonávanie osobných životných skúšok ako sú choroby, výchova detí, chod rodiny, zveľaďovanie vzťahov, únava…,” povedal o albume Dano Heriban

Videoklip k skladbe Hodina nočného pokoja nakrútil režisér Dano Laurinc. Nakrúcalo sa začiatkom decembra v bratislavských exteriéroch a okrem Dana a hudobníkov sa v ňom predstavia Danovi hereckí kolegovia Janka Kovalčíková, Romana Van Dang, Eva Pavlíková, Braňo Bystriansky, Juraj Kemka, Adam Bárdy, Andrea Sabová a Victor Ibara.

Dano so svojou skupinou predstavia v budúcom roku nový album aj na koncertoch.

Lukáš Adamec Čítajte viac Lukáš Adamec má prvú vianočnú skladbu. Takto trávi Vianoce

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Dano Heriban