65 + 40: Peter Nagy oslávil narodeniny a život s kapelou pesničkami

“Dal som život pesničkám, ktoré potom dali pekný život mne,” povedal v jednom z rozhovorov Peter Nagy. Vek 65 rokov mu priniesol aj 40 rokov s kapelou INDIGO. Koncerty Peter Nagy 105 v Prahe a Bratislave potvrdili, že jeho piesne dávajú pekný život aj jeho fanúšikom.

24.04.2024 08:00
krst knihy Peter Nagy, Zuzana Smatanová Foto: ,
Spevák a skladateľ Peter Nagy sa môže obzrieť za štyrmi dekádami svojej kariéry.
debata

Dlho dopredu vypredané koncerty v pražskej Lucerne (18.4.2024) a v bratislavskom STARS Auditoriu (20.4.2024) boli oslavou Petrovej šesťdesiatpäťky a štyridsaťročného pôsobenia so skupinou INDIGO.

Peter Nagy: Sláva je na dve veci
Video
Peter Nagy v rozhovore pre Pravdu. / Zdroj: TV Pravda

Oslavovalo sa tým, čo má Peter najradšej – pesničkami. Program koncertu bol zostavený z veľkých hitov, ktoré poznajú a spievajú si generácie slovenských a českých fanúšikov. Motýle zblízka, Agáty, Profesor Indigo, So mnou nikdy nezostarneš, Poďme sa zachrániť a mnohé ďalšie spievala s Petrom celá Lucerna a STARS Audiorium.

Peter Nagy oslavoval pesničkami. Doma aj v Prahe

Šesťdesiatpäť rokov veku a štyridsať rokov kapely INDIGO.

Fotogaléria
Peter Nagy oslávil narodeniny koncertami hneď v...
Koncert k 65. narodeninám Petra Nagya a 40....
+2Na pražskom koncertge si s Petrom Nagyom...
Peter Nagy Klavir Čítajte viac Mám len jednu tvár, hovorí Peter Nagy

Pridali sa aj hostia. Zuzana Smatanová si s Petrom zaspievala skladbu Len pomaly, Peter Cmorik Myslíš na to na čo ja a Janek Ledecký duet Někdy je smích a někdy je pláč. Ďalší hostia boli vlastne domáci. Spoluzakladatelia Indiga, gitarista Laco Kožušník a basák Paľo Matuška spolu s bubeníkom Mirom Okálom, ktorý sa do Indiga pred niekoľkými rokmi vrátil, spolu zahrali skladby Marcel z malého mesta, Psi sa bránia útokom a Chráň svoje bláznovstvá.

Peter Nagy 3 reedicie LP a CD 2024 Bm Čítajte viac Peter Nagy víta nostalgiu a jemnosť analógových gramofónov. Tri jeho albumy z 90. rokov vychádzajú znova

Vo finále koncertu za standing ovation a neutíchajúceho spevu publika odzneli skladby: S nohami na stole, Sme svoji, Láska je tu s vami, so všetkými hosťami spoločná Aj tak sme stále frajeri a prídavok Kristínka iba spí. V Prahe na koncerte, ktorý nakrúcala Česká televízia Petrovi zablahoželal s tortou aj herec Maroš Kramár a obidva koncerty v produkcii MIRO Agency a Creatul vkusne dopĺňal videoart Davida Žbirku.

peter nagy Čítajte viac Peter Nagy je bez ženy stratený

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Nagy