Poznáte osobnosť, ktorá si zaslúži Krištáľové krídlo? Navrhnite ju na nomináciu

Navrhnúť osobnosti na ocenenie Krištáľové krídlo môže opäť aj verejnosť. Organizátori prestížnej ceny, ktorá oceňuje významné osobnosti a ich mimoriadne počiny, spustili nominačnú kampaň 27. ročníka. Nominačná lehota je do 15. novembra. Návrhy na nominácie za uplynulý rok možno zasielať písomne alebo prostredníctvom online formulára na webstránke ankety.

05.10.2023 17:00
debata
Foto: archív Krištáľové krídlo
Soska Kristalove kridlo pre 26. rocnik

„Vážime si každý návrh, každé meno, ktoré obohatí zoznam nominovaných osobností. Či už je to tip verejnosti alebo členov porôt v jednotlivých kategóriách. Vďaka návrhom od verejnosti sa dozvieme o úžasných osobnostiach, ktoré by sme inak nemali šancu spoznať,“ hovorí riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

Krištáľové krídlo 2022 26. ročník Judit Bardos Pechacek Čítajte viac Kto získal Krištáľové krídlo? Medzi ocenenými je známa herečka, populárni hudobníci a ďalší

Krištáľové krídlo udeľujú od roku 1997 významným osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odvetví mimoriadnu odbornosť a úspech. O ocenení v každej kategórii rozhoduje porota zložená z odborníkov pôsobiacich v danej oblasti. Nominácie a ocenenia sa udeľujú v kategóriách Medicína a veda, Hudba, Populárna hudba, Filantropia, Divadlo a audiovizuálne umenie, Výtvarné umenie, Inovácie a startupy, Hospodárstvo, Publicistika a literatúra, Šport.

Jon Fosse Čítajte viac Laureátom Nobelovej ceny za literatúru sa stal "nový Ibsen" Jon Fosse. Jeho manželka je Slovenka

Veľká porota každoročne udeľuje aj mimoriadnu cenu osobnostiam za celoživotné dielo, mimoriadny úspech v zahraničí alebo iný výrazný počin v hodnotenom roku.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Krištáľové krídlo